BAŞKAN SAVAŞ “RÜZGARA KARŞI İŞEYEN “ SİYASETÇİ GİBİ… Haber Ferit LİF

HBB AĞUSTOS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Hatay Büyükşehir Belediye başkanı Lütfü Savaş dört buçuk yıllık başarısızlıklarla dolu icraatlarını örtbas etmek için dün yapılan HBB meclis toplantısında yaptığı gibi vede Altınözü belediye başkanı Rıfat Sarı’nın mecliste dile getirdiği gibi “ siyasi demogojilere baş vurmaya devam ediyor.

Başkan Savaş bugüne kadar defalarca Büyükşehir Belediye meclisinden borçlanma yetkisi istedi.Hatay Büyükşehir meclisi Başkan Savaşın astronomik borçlanma tekliflerinin çoğunu reddetti.

Hatay Büyükşehir Belediyesini zor duruma sokmuyacak ve ekonomik kıskaca sürüklemiyecek ufak tefek borçlanma tekliflerini kabul etti.

Başkan Savaş meclis çoğunluğunu elinde olmadığını çok iyi bilmesine ramen astronomik rakamlı borçlanma tekliflerini ısrarla meclis gündemine getirdi. Bu tekliflerin red edileceğini en iyi bilen Lütfü Savaş!ın ta kendisidir.

Peki başkan Savaş bu borçlanma tekliflerinde neden direniyor? başkan Savaş bu borçlanma teklifleriyle kendisine göre meclis çoğunluğunu elinde bulunduran AK partiyi “ siyasi olarak sıkıştırmak ve bakın hizmet yapmak istiyorum ama AK parti meclis gurubu beni engelliyor” şeklinde kuyruklu bir yalana sarılıyor.

Başkan Savaş’ın bugünkü meclis toplantısından önce beslediği yerel gazetelere yazdırdığı şu mesajı dikkatle okuyalım. İşte Antakya Gazetesinin bugünkü sayısında başkan Savaşın ağzından ve gazetenin manşetinden verilen haber aynen şöyle

“250 Milyon borçlanma yetkisi verin, Hatay’ın 15 ilçesindeki tüm yolları beton asfaltlayalım

Hatay Büyükşehir Belediye Meclisi Ağustos ayı toplantısını bugün yapıyor. Meclis’in bugünkü toplantısı öğleden sonra 14.00’te yapılıyor. Toplantı gündemindeki en önemli maddenin, yeniden borçlanma yetkisi teklifinde bulunulması yönünde olacak. Edinilen bilgilere göre, Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın, Meclis’teki AKP-MHP, CHP ve SP’li üyeye hitaben, “250 milyon lira borçlanma yetkisi verin, Hatay’ın 15 ilçesindeki ana arterler ve alanlar başta olmak üzere tüm yollarımızı beton asfaltla kaplayalım” mesajı vereceği belirtiliyor”

Yerel seçimlere 6 ay kala Belediye meclis çoğunluğunun elinde olmadığını bile bile beton asfalt yapacağım şeklindeki demogocik içerikli demeçlerle Hatay kamuoyunu kandırmak amaçlı haraket eden böyle bir siyasetçiye ünlü şairin dediği gibi “Rüzgara karşı işeyen siyasetçi ünvanını çok rahatlıkla verebiliriz”

Başkan Savaşın dört buçuk yıllık hizmet süresi Hatay ilimiz için gerçekten çok büyük bir kayıptır. Bugün ilimizde yaşayan herkes önce elini vicdanına koysun sonrada şapkasını önüne koysun ve bir dakika düşünsün Başkan Savaş bu dört buçuk yılda ilimize ne kazandırdı ? Antakya belediye başkanı İsmail Kimyecinin bugün meclis tolantısında dediği gibi güzelim İskendurun ilçesini karnıyarık gibi ortadan bölen batan ama henüz bir türlü çıkamayan ucube projeler Hatay ilimizin geleceğini karartıyor.

Antakya kavaslı bölgesinde yapılan ve köstebek yolunu andıran battı çıktı projesi öyle sanıyorumki dünyada eşi benzeri olmayan bir trafik akışı katliyamıdır. Bu battı çıktıda şimdiye kadar meydana gelen trafik kazalarından şimdilik söz etmek istemiyorum. Yine Defne ilçesinde uğur mumcu alanında dört sene önce batırılan ama bu süre içerisinde bine yakın esnafın iflasına neden olan ve şehir plancılarının görüşüne göre ters yönde yapılan battı çıktı projeside, başkan Savaşın ilimize kazandırdığı ucube projelerden bir tanesidir.

Başkan Savaş bir yıl önce HADO adı altında bir proje ortaya attı. Ve yine HBB meclisinden birkaç gemi almak için borçlanma yetkisi istedi. Ama gemicilik konusunda deneyimli olan iş adamı ve aynı zamanda AK parti il başkanı İbrahim Güler bu projenin hayal olduğunu görerek AK parti meclis gurubunu bu konuda uyardı ve sadece bir geminin kiralanmasına izin verilmesini sağladı.

Kiralanan gemi sözde Kıbrıs , Beyrut ve Mersin arası yolcu ve turist taşımacılığı yapacaktı. Ancak iddialara göre bugünlerde HADO gemisi başkan Savaşın yakınlarına deniz turu yapıyormuş.halbuki başkan Savaş meclisten HADO için borçlanma yetkisi isterken yine benzer demogojik söylemlere baş vuruyordu ve Hatay turizimini ve sınır ticaretini canlandıracağını iddia ediyordu.

Şimdi sormak gerekmiyormu ? ey … Başkan Savaş HADO gemisi bugünlerde ne iş yapıyor ? ve en önemliside bu gemiyi kimden ve ne kadara kiraladınız. Gemiyi kiraladığınız adamın kim olduğunu ve kimliğini kamuoyuna açıklayabilirmisiniz ?

Başkan Savaşın çok övündüğü EXPO ve Gastronomi projelerinde’de genel sekreter Mehmet Madenin Konyalı okul arkadaşları ballı-börek ihalelerle zengin ediliyor.kamuoyuna yansıyan bu iddialar karşısında suskunluğunuz ve adeta dut yemiş bülbül gibi sessizliğiniz gastronomi projenizdeki bu iddiaları kanatlıyor gibi görünmüyormu ?

Bugünkü meclis toplantısında başkan Savaşın demogojilerine karşı en sert eleştirileri Altınözü belediye başkanı Rıfat Sarı ve Antakya belediye başkanı İsmail Kimyeci yöneltti. Ama İsmail Kimyecinin yanında oturan Hatay büyükşehir belediye başkanlığını talep eden Payas belediye başkanı Bekir Altan’ın bu toplantıda her nedense gıkı bile çıkmadı neden acaba ? Bekir Altan sevdalısı amatör gazetecilere önemle duyurulur.

*******
Çok güvendiğiniz ve Konya’dan taşıyarak ve HBB genel sekreterliğine getirdiğiniz ve sanki hatayda spordan anlayan hiçbir insan yokmuş gibi emanet ettiğiniz HATAYSPOR kulübü başkanı Mehmet Madenin bu kulüpteki , çok çok çok öemli icraatlarını yakında kamuoyuna ifşa ediyoruz. Kulüp başkanı Mehmet Madenin hangi yakın akrabaları bugün HATAYSPOR kulübünde görevlendirilmiş görünüyor.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı Giriniz