Dr. Füsun Sayek, Arsuz’da etkinliklerle anılıyor

Eski Türk Tabipleri Birliği (TTB) Başkanı Dr. Füsun Sayek’i anmak amacıyla her yıl düzenlenen “12. Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri” bu yıl da 2 – 31 Ağustos 2018 tarihleri arasında Hatay’ın Arsuz ilçesinde İskender Sayek Evi’nde gerçekleşecek.

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri kapsamında konserler, sergiler, toplum söyleşileri, çocuklara yönelik sanat atölyeleri, spor yarışmaları ve sağlık taramaları yapılacak. Dr. Füsun Sayek’in eşi Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İskender Sayek’in öncülüğünde ve Türk Tabipleri Birliği’nin desteği ile gerçekleştirilen etkinliklerin sağlık bölümünde bu yıl da pek çok dalda tarama ve bilgilendirme toplantıları düzenlenecek.

Etkinlikler kapsamında 17 Ağustos’ta “Yeni Düzenlemeler Işığında Meslek Örgütleri ve Hekimliğin Geleceği” paneli gerçekleşecek. Ankara Tabip Odası ve Hatay Tabip Odası ortaklığında düzenlenecek panelde, Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Cengiz Haksöz, avukat Ziynet Özçelik, TTB Merkez Konseyi Üyesi Dr. Ali Çerkezoğlu yer alacak. Panele ilişkin bilgi veren Ankara Tabip Odası Başkanı Vedat Bulut, “Altı dönemin TTB Merkez Konseyi başkanları katılacak. Hemen hemen bütün başkanların yanı sıra çok sayıda oda başkanı da etkinliklere dahil olacak. Arsuz’da geniş katılımlı bir toplantı yapacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı Giriniz