29-12-2016 21:55 GÜNDEM

BASIK BAŞKAN SAVAŞTAN YANIT BEKLİYOR

Haber: Halit Basık Onuncuköy Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halit Basık HBB başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaşa kamuoyunun aydınlanmasını istediği soru işaretleriyle ilgili Lütfü Savaş’a açıklama yapması için 72 saat süre verdi. Basık’ın açıklama beklediği sualler şu şekildedir;

BASIK BAŞKAN SAVAŞTAN YANIT BEKLİYOR

Haber: Halit Basık

Onuncuköy Gazetesi İmtiyaz Sahibi Halit Basık, HBB Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a kamuoyunun aydınlanmasını istediği soru işaretleriyle ilgili açıklama yapması için 72 saat süre verdi.
Basık’ın açıklama beklediği sualler şu şekildedir;

 1. Siyasete soyunduğun 2009 yılında, şu anda FETÖ/PYD den tutuklu olan Faik Selçuk Kızılkaya’nın meclis üyesi olup Belediye Başkan yardımcılığı yapmasının olmazsa olmazlarınızdan ısrarını yaptınız mı?

 2. Hilton otel inşaatı parselindesin tevhit aşamasında devletin 10 Milyon eski parayla 10 trilyonluk arsalarını arsa sahibine peşkeş çektiniz mi?
  Bu arsaları peşkeş çekme talimatı şu an FETÖ/PYD den tutuklu olan Faik Selçuk Kızılkaya’dan mı geldi?

 3. Neden yanlış ve eksik evrakla ruhsat düzenlendi. ÇED Raporu olmadan, İnşaat yapılacak arsanın çapı millileşmeden, Zemin etütlü düzenlenmeden hazırlanan inşaat Ruhsatı yasaya aykırı DEĞİLMİSİN?

 4. 27 Nisan 2011 tarihinde Atatürk stadyumunda peygamber efendimizin kutlu doğum haftası adı altında FETÖ/PYD örgütü liderinin kutlu doğum haftası kutlanmasının finansörünün Necmi Asfuroğlu olmasının yukarıdaki tevhit işlemleriyle yada tevhitte trilyonluk arazileri peşkeş çekmede terör örgütü lideri FETÖ’nün talimatı varmıdır?

 5. Merhum Nejat Seçkin’e kumpas kurarak ölümüne neden olacak şekilde üzüntü yaratarak onun yerine Mehmet Çapar Ali’yi ısrarla getirmenin ana nedenleri nelerdir? O talimat tamı Terör örgütü lideri FETÖ’den gelmiştir.

 6. Şuan FETÖ/PYD den tutuklu olan Faik Selçuk Kızılkaya’nın o dönemde imardan sorumlu Belediye Başkan yardımcısı olması talimatı FETÖ/PYD üyeleri Hatay İmamları olarak bilinen biri firarı olan Av. Muhammet Çakır ve diğeri 25 yıldan yargınlanması istenen Basın İlan Kurumu Hatay şube müdürü senin ballı şekilde önce özel kalem müdürü sonrasında HAT SU yönetim kurulu üyesi yaptığın Murat Uçar’danmı gelmiştir.

 7. Muhammet Çakır’ın kardeşi okul müdürü Ali Çakır’ın Büyükşehir belediyesine yatay geçişi ve yüksek maaş alması kimin talimatlarıyla gerçekleşmiştir.

 8. Daire başkanı Muhammet İkbal POLAT'ın Ceza evine girmesine neden olan ihbarcı HBB ÇALIŞANI S.İ nin astsubaylıktan Büyükşehir BELEDİYESİNE geçme refaransı’nın Gökhan Yıldırım olduğu doğrumudur?

 9. Bu yıldırım sevdası soy ismine yakışır Savaş ve Yıldırım hırçınlığındanmı kaynaklanmaktadır ki dağın öbür yüzü ve bu yüzündeki makamlar bu nedenlerlemi yıldırımlara tahsis edilmiştir?

 10. HBB Başkanlığı Kültür Daire Başkanlığı Süleyman Şah Gençlik merkezinde personel olarak aldığın (isimleri bizde mevcut olan) öğretmenlerin kurs belgelerini, isim listelerini, öğrenci listelerini, program listelerini, 15 temmuz gecesinde yakıldığı doğrusudur ?

 11. Hatay Büyükşehir Belediye’sine değişik daire başkanlıkları üzerinden işe gelmeden kaç tane personel çalıştırmaktasın ?

 12. Hangi muhtarları örtülü ödenekten ev ve araba sahibi yaptın?

 13. Yiğeninin ve yengenin büyükşehir belediyesi kazanıldıktan sonra turizm firması kurup Büyükşehir Belediyesine bilet ve organizasyon hizmeti neden aldırdın?

 14. Yiğeninin (ablanın oğlunun ) Büyükşehir Belediyesinde çalışmasına rağmen kaç firma müdürlüğü yaparak belediyeye ne kadar dolandırmasına gözyumdun?

 15. Değişik fason firmalar üzerinden üst düzey yöneticilerin bazı daire başkanlıklarını kaç milyon dolar dolandırmışlardır? Hangi ilçelerde hangi firmaları kurdurarak doğrudan temin yoluyla belediyenin birimlerinin içerisi boşalttırılmıştır?

 16. Kırıkkaleden çekilen asfalt ihalesini ödenen para ile çekilen miktar arasındaki fark VARMI dur. ve nakliye ihalesi yapılmadan doğrudan temin yolu ile işi alan 2 firmanın aynı adreste ve aynı iletişim telefonuyla olmasını tesadüfmüdür? İhale yapılması gereken işleri küçük küçük kısa süreli aralarla doğrudan temin yolu ile almak faaliyet alanlarında olmayan firmalara farklı faaliyet alanları ile doğrudan temin zarfı vermek ihaleye fesat karıştırmak değilmidir.

 17. İstanbulda ikamet eden bir vatandaşın kırıkhanda kurduğu bir firmadan toprak ve proje hizmeti almak görevi kötüye kullanmak değilmidir. Bu firma kurulduğu günden bu yana HBB’ye kestiği (AS-BUĞ FİRMASININ )faturaları haricinde herhangi bir işlem yapmışmıdır?

 18. HBB genel sekreteri Hasan Madenin ikametkahı Oval ofis olarak kullanılmaktamıdır? İÇİŞLERİ Bakanlığı Hasan Maden’in genel sekreterlik yapması yasaya aykırıdır ya Yen'i bir Genel sekreter atayın YADA BAKANLIK olamak biz aratma yapacağız yazısı tarafınıza tebliğ edilmişmişim? Halk arasında" LÜTFÜ SAVAŞ eşi NAZAN SAVAŞ'tan vazgeçer! ÇAPARALİ'den vazgeçemez, zira o KASASIDIR!" Diye konuşulan Mehmet ÇAPARALİ̇ Yİ genel sekreter yapacağınız doğru mudur? ÖYLE BİR KARAR VERİR İSENİZ HALK HAKLI ÇIKMAZ MI? Hasan Maden hangi tarihlerde yurt dışına görevli seyahat yapmıştır. . HBB DEN hangi Bayan çalışan bu seyahat eşlik etmiştir?

 19. İskenderun battı çıktı ihalesini google’de sicili bozuk olan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi eski genel sekreteri Fuat Özçörekçi’ye neden yetki verdin 10 Trilyona mal olacak bir battı çıktıya nasıl 22,5 milyon TL ödedin? (9 Kasım 2016 tarihinde şahsım olarak bu konuyu sana anlatınca neden önlem almadın)

 20. A Plaza’nın bulunduğu arsaya kısa aralarla 3 kez imar değişikliğini kimin hatırı için yaptın? O hatırlı zeVat şu an CHP il Başkanımıdır? Bu plazada bu zeVat’ın o günden buyana ortaklığı varmıdır? Resmi evrak üzerinde ortaklığı yok ise imar değişiklikleri müracaatlarını neden bu zeVat yönetmiştir.

 21. A Plaza’nın şimdiki sahibi F.A nın adına 2015 model 20 adet Ford Kamyon alınmış ve hatsuya kiralanmışımdır? A Plazada ’ki gizli tapu sahipleri ve bu 20 adet kamyonun size ait olmadığı tereddütü yada dış müdahalelere açık ortamı oluşturmuş mudur?

 22. Karaağaç’ta satın alınan arazilerin ilk iki alımı direk tapu sahiplerinden alındıktan sonra, sonrakilerin ismi bizde mevcut emlakçılar tarafından alınması talimatı sizden mi çıkmıştır?

 23. 600 bin TL değerindeki samandağ’ı İngiliz okulu yıllardır samandağ’ı belediyesine satın alınma kararı samandağ belediyesi meclisten geçmez iken HBB tarafından 2 milyon küsür TL ye satın alınma kararı senin talimatlarınlamı verilmiştir?

 24. Yolu yordamı olmayan 33 dönüm nasıl tır garajı olur? (tabiri caiz ise delinin biri yolda bir düğme bulmuş düğmeye göre elbise diktirmiş misali) yolu yordamı olmayan tarlayı 5 misli yüksek para’ya alıp sonradan ona yol arayışına girmek için başka parselleri satın almayada mahkûm kalmak kamu zararı değil midir?

 25. Muhalif olan gazetelere yazdıkları haberlere açıklama yapma yerine illegal yollara başvurmak onlara maddi ve manevi zararlar yaratmaya teşebbüs etmek büyükşehir belediye başkanlığı makamına sığar mı?

 26. Hatay İmar A.Ş eski ismi ile Hatay 2. Asliye ceza mahkemesinde 1 milyon 700 bin TL kamu zararı oluşturmaktan görevi kötüye kullanmaktan ihaleye fesat karışmakta olan görülen davası varmıdır?

 27. İmar A.Ş nin sembolik olması gereken huzur hakkı adı altında belediyede üst düzey görevli ve aynı zamanda yönetim kurulu üyeliği yapmakta olan yöneticilere yüksek maaş verilmesi suç değilmidir?

 28. İmar A.Ş nin HBB başkanlığına doğrudan temin yoluyla fatura keserek ve yapmadığı hizmetler karşılığından doğrudan temin yoluyla para alarak yapmış oldukları işlem rüşvet ve görevi kötüye kullanmak değilmidir?

 29. 9 Kasım 2015 tarihinde gazetemiz imtiyaz sahibi Halit Basık sana bazı olumsuzlukları bahseder iken onların önlemini alma yerine neden Halit Basık’a tavır alma ihtiyacı hissettin? BİRİM MÜDÜRLERİNE HALİT BASIK I DÖVDÜRÜN TALİMATI VERDİNİZ Mİ?

 30. Uğur mumcu bulvarındaki battı çıktı fikriniz Hilton oteli alanındaki tarihi eserlerin var olduğu varlığı gibi orada ki tarihi eserlerin varlığından terör örgütü lideri üzerinden talimat alarakmı karar verdiniz yoksa Hatay merkezdeki solun tek miting alanını yok etmek içinmi verdiniz?

 31. Son olarak Hatay Plakamız olan 31. Soru 15 temmuz 2016 gecesindeki bodrum yat sefasına kimin davetlisi olarak gittiniz? Defne belediye başkanı İbrahim Yaman o davete neden icabet etmiştir? O davette Defne sınırları içerisinde 20 villası olan hangi müteahhit vardı? o davet sonrası yıllardır yılan hikayesine dönmüş çözümlenemeyen 20 villanın sorunu bu yat sefasından sonra çözülmüşmüdür.
  Tarım arazisini BAKANLIK oluru olmadan neden imara açtınız! Üniversitede görev yaptığın zaman kütüphane memuru Ramadan SEVER İ ihale komisyon Başkanı yapmıştınız Aynı kişinin şimdi HBB de İhale komisyonu Başkanlığı yapması tesadüf müdür? PARK BAHÇE Daire Başkanlığının hileli ihale şartnamesi hazırlamasına neden göz yumuyorsunuz?

 


Bu haber 4447 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım