20-08-2017 13:31 GÜNDEM

BAŞKAN SAVAŞ’IN SEKİZ YILIK İCRAATLARI ÜZERİNE….

Selva LİF-Yazdı Uzun yıllar, Hatay dışında yaşadıktan sonra, 7-8 yıl önce doğup büyüdüğüm Hatay topraklarına geri döndüm...

BAŞKAN SAVAŞ’IN SEKİZ YILIK İCRAATLARI ÜZERİNE….

Selva LİF-Yazdı

Uzun yıllar, Hatay dışında yaşadıktan sonra,  7-8 yıl önce doğup büyüdüğüm Hatay topraklarına geri döndüm. Yaklaşık sekiz yıldır, Antakya’da  sonra da üç buçuk yıldır, Hatay Büyükşehir’de  belediye başkanlığı yapan Lütfü Savaş’ın icraatlarını ve hizmetlerini izlemeye çalışıyorum.  Televizyonlarda ve radyolarda yaptığı konuşmaları takip ediyorum. Yerel ve ulusal gazetelere   Hatay’la ilgili yaptığı açıklamaları titizlikle okumaya çalışıyorum.

Türkiye’nin bir çok ilini gezmiş ve çok sayıda belediyenin güzel hizmetlerini gözlemlemiş biri olarak diyorum ki;  BAŞKAN SAVAŞ İLİMİZİN HAK ETTİĞİ HİZMETLERİ YAPAMADIĞI İÇİN  BENİM GÖZÜMDE BAŞARISIZ BİR BELEDİYE BAŞKANIDIR.

2014 yerel seçimlerinde Başkan Savaş’a oy vermiş bir kadın seçmen olarak bu eleştirilerimi yapıyorum.  Hatay CHP’nin çeşitli entrikalarla HBB başkan adayı yaptığı Savaş’a  önümüzdeki yerel seçimlerde tekrar oy vermeyi düşünmüyorum. 

Çünkü Başkan Savaş’ın Hatay Büyükşehir Belediyesi kadrolarına   hakkaniyetli ve adil  bir personel alımı yapmadığını biliyorum. 

Başkan Savaş’ın kendi sağ  ideolojisine yakın insanları, Hatay Büyükşehir Belediyesine doldurduğunu da biliyorum.

Başkan Savaş ‘ı önceki gün  HRT yerel televizyonunda izledim.  Yaklaşık sekiz yıldır bu ilde  belediye başkanlığı yapan Başkan Savaş,   Asi Nehri’nin  kirliliğiyle ilgili söyledikleri, bana hiçte inandırıcı  gelmedi. 

Neymiş efendim Asi Nehri’nden DSİ yetkilileri sorumluymuş. Şimdi bilmem kaçlık borular döşenecekte  Asi Nehri yatağı kirlilikten kurtulacakmış…  Narlıca ve Serinyol’da  arıtma tesisi yapılacakta, Asi Nehri kirlilikten kurtulacakmış….  

Peki sayın başkana sormazlar mı; sekiz yıldır bu memlekette sen belediye başkanlığı yapıyorsun,  bir zamanlar Asi Nehri’ne biriktirdiğin kirli sular üzerine kayık bile yüzdürdüğünü hatırlıyorum.

Ve Başkan Savaş, o zaman Asi Nehri’nin kirli sularında  adeta Antakya halkıyla dalga geçer gibi kayık yüzdürdüğünde,  iktidar Partisi AK Parti’ye mensup bir belediye başkanı olduğunu hatırlıyorum. Başkan Savaş Asi Nehri’nde kayık yüzdürdüğü zaman da Antakya halkıyla adeta dalga  geçiyordu.

Ve bence; şimdi de, Asi Nehri tabanına döşediği borularla Antakyalıların gözünü boyamaya çalışıyor.

Ben, Gaziantep’teki  Allaben Deresi’nin ve  Eskişehir’deki  Porsuk Çayı’nın  büyükşehir belediyeleri tarafından  nasıl temizlendiğini ve o şehirlerin  nasıl gözdesi  yerler haline getirildiğini çok iyi biliyorum.   Gaziantep’te   Allaben  Deresi’nin  ve  Gölet’ini  Antep Halkına kazandıran dönemin belediye başkanı Celal Doğan ve Eskişehir’de Porsuk Çay’ı üzerinde  kayıklar yüzdüren  belediye başkanı Yılmaz Büyükerşen  hocanın,  “BU AKARSULARI BU DERELER  DSİ’YE AİTTİR” ŞEKLİNDE YAKINDIKLARINI ,MAZERET UYDUKDUKLARINI HİÇ DUYMADIM.  Dolayısıyla Başkan Savaş’ın sekiz yıldır başaramadığı Asi Nehri yatağı temizliğini, DSİ gerekçesinin ardına sığınarak kendini savunmaya kalkışmasını,  hem inandırıcı bulmuyorum  ,hem de Antakyalılarla “dalga geçen”  bir anlayış olarak değerlendiriyorum.

*************

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı  Lütfü Savaş’ın   sekiz yıldır ilimize yaptığı hizmetleri ve icraatları yetersiz bulmadığımı  yukarda ifade etmeye çalıştım. 

Başkan Savaş, yerel seçimler yaklaştıkça,  sekiz yıllık başarısızlığının üstünü örtmek için  hayali projelerle  tekrar bu şehre başkan olabilmek için, Hatay halkını kandırma projeleri  üzerinde uğraşıyor.

Hatay’da gerçekleşme olanağı   milyonda bir olan ve gerçekleşmesi halinde , ilimize ne kazandıracağı belli olmayan EXPO 2021 projesi, bence Başkan Savaş’ın Hatay  halkı üzerinde oynamak istediği  POLİTİK AMAÇLI bir projeden başka bir şey değildir.

Başkan Savaş’ın,  HATAY HAKKINI İSTİYOR şeklinde   teşvik amaçlı başlattığı  imza kampanyası da aynı şekilde  politik tezgahlarla bezenmiş  bir projedir.

İllerin hangi teşvik kısmına alınacağı şeklindeki kararların toplanan imzalarla olamayacağını, işletme fakültesinde dört yıl dirsek çürütmüş bir bayan olarak  çok iyi biliyorum.  Teşvik kararlarının  hangi makamlardan ve hangi kriterlere göre verildiğini de biliyorum.

Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci bu imza kampanyasıyla ilgili olarak  kamuoyuna yaptığı  açıklamada, HBB Başkanı Lütfü Savaş’ı kastederek  “ CAMBAZA BAK, CAMBAZA”  diyerek dalga geçti.  Başkan Kimyeci’nin bu açıklaması  yerel ve ulusal basında geniş bir yer aldığını gördüm.

HBB Başkanı Lütfü Savaş’ın teşvik amaçlı devam ettirdiği imza kampanyasını dün akşam   Mazman Medya’da  AK Parti İl Başkanı Ahmet  Atıç’ta  değerlendirdi. 

Başkan Atıç dedi ki “Başkan Savaş topladığı bu imzalarla, işte Hatay’da bu kadar insan benim arkamda dedirtmek  ve 2019 seçimlerinde aday olacağı partiye kendini pazarlamak için bu imza kampanyasını düzenliyor.” şeklinde bir iddiada  bulundu.

Bana göre Ak Parti Hatay İl Başkanı  Ahmet Atıç’ın bu iddiası  BU İMZA KAMPANYASININ GERÇEK AMACINI ORTAYA KOYUYOR. 

BU İMZA KAMPANYASINA İMZA ATANLARA ÖNEMLE DUYURULUR…..


Bu haber 717 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım