16-08-2017 13:48 SİYASET

CHP İl Başkanları: Genel Başkanımızın Arkasındayız, Milyonlar Sokakta Olacak

"CHP olarak bundan sonra genel başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı milyonlarca insanla birlikte mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğiz...

CHP İl Başkanları: Genel Başkanımızın Arkasındayız, Milyonlar Sokakta Olacak

"CHP olarak bundan sonra genel başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı milyonlarca insanla birlikte mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğiz."

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 81 İl Başkanından Genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na destek açıklaması geldi.

Destek açıklamasını dün akşam saatlerinde CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat, Şişhane’deki CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda düzenlenen basın toplantısında açıkladı.

İl başkanları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın son dönemde CHP liderine yönelik artan hedef gösterici ve suçlayıcı konuşmaları üzerine yaptı.

Erdoğan en son 13 Ağustos 2017 Pazar günü Antalya’da Kılıçdaroğlu’nu hedef almıştı:

 “Ana muhalefetin başındaki zat, ülkesinin aleyhine işlediği bir suçtan dolayı halen cezaevinde bulunan milletvekili ile ilgili konunun kendisine kadar ulaşmasından endişe ettiği için şimdiden ön almaya, suyu bulandırmaya çalışıyor. Eğer yakında, bu içeride olan zat ile alakalı Kılıçdaroğlu'nun bağlantısı çıkarsa şaşmayın ha. İçeriden değişik haberler alıyorum. 'Buradan çıktım çıktım, çıkmadığım takdirde açıklamalarda bulunacağım' diyor içerideki zat.”

Canpolat: Tehditlere boyun eğmeyeceğiz.

"Bugün burada basın toplantısı yapmamızın nedeni son günlerde Genel Başkanımıza yönelik kamuoyunda AK Parti Genel Başkanı ve yandaş medya tarafından yoğun bir saldırıyla karşı karşıya kalmasıdır" diyen Canpolat şunları söyledi:

 “Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyenlerin mücadelesini veren Genel Başkanımızın Kemal Kılıçdaroğlu’nun milyonlarla birlikte İstanbul’a yürümesini hazmetmediklerini görebiliyoruz. İstanbul’da 4 milyon insanın Genel Başkanımızın uzun yürüyüşüne destek vermelerini içine sindiremediklerini görebiliyoruz

 “Genel Başkanımıza yönelik kumpas davaları özellikle son Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasını göz önüne alarak yandaş medyada AK Parti Genel Başkanının toplantılarda hem Enis Berberoğlu’na yönelik ve oradan da genel başkanımıza yönelik saldırıları kınıyoruz.

 “CHP olarak bundan sonra genel başkanımıza ve partimize yönelecek her türlü saldırı karşısında sessiz kalmayacağımızı milyonlarca insanla birlikte mücadelemizi en üst boyutta yürüteceğimizi özellikle belirtmek istiyoruz. Genel Başkanımızın arkasındayız. Milyonlar sokakta olacak.

 “Bastırarak, sindirerek ’CHP’lileri ve Türkiye’nin toplumsal muhalefetini sindireceğinizi inanıyorsanız’ bundan vazgeçin. Her CHP’li hapiste de yatmaya, mücadele etmeye, kavga etmeye, demokrasiye, özgürlüğe, Mustafa Kemal Atatürk’ün ilkelerine ve devrimlerine sahip çıkmaya hazırdır."

Güvener: Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz

CHP Ankara İl Başkan Vekili Rıfkı Güvener de, parti binasında düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi:

"Tehditlere boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen, milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejiminizi tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olmaya devam edeceğiz".


Bu haber 371 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER SİYASET HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım