23-09-2016 16:29 GÜNDEM

FETO Hatay ayağında rakam büyüyor!

15 Temmuz günü Türkiye’yi sarsan askeri darbe girişimi sonrasında FETÖ terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlar hız kesmeden sürüyor.

FETO Hatay ayağında rakam büyüyor!

Türkiye’nin genelinde olduğu gibi ilimiz Hatay’da da sürdürülen operasyonlar çerçevesinde haklarında soruşturma açılan kamu görevlilerinin sayısında her geçen gün artış yaşanıyor.

Hatay Valiliği resmi internet sitesinden günlük olarak yayınlanan ve kamuoyunun bilgilendirildiği rapora göre bugün itibariyle ilimiz Hatay’da görev yapan toplam 1737 kişi görevinden uzaklaştırıldı.

Haklarında idari soruşturma açılan kişi sayısı ise 1202 olurken, diğer rakamlar ise sırasıyla şöyle gerçekleşti: haklarında ihraç kararı çıkan 1027, gözaltı 3, tutuklu sayısı 678, adli kontrol 607, serbest bırakılan 292 ve firar halinde olanların sayısı ise 134 olarak açıklandı.

EN ÇOK İL MİLLİ EĞİTİM’DE VARLAR

Hatay Valiliği resmi internet sitesinde yer alan bilgilendirme raporuna göre FETO terör örgütüne mensup oldukları şüphesiyle haklarında işlem yapılanların büyük bir bölümü Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapıyordu.

Bilgilendirme raporuna göre İl Milli Eğitim Müdürlüğünde bugüne kadar yürütülen operasyonlar sonucunda 721 kişi görevinden uzaklaştırılırken, 510 kişinin hakkında da idari soruşturma açıldı. 547 kişi için ihraç kararı çıkarken, gözaltında bulunan 3 kişinin ikisi İl Mili Eğitim Müdürlüğünde görevli. Bugüne kadar 80 kişi tutuklandı ve 17 kişi ise firari durumda.

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden sonra ikincilik ise Hatay polis teşkilatında. Hatay Polis teşkilatı bünyesinde görevli 410 kişi görevinden uzaklaştırıldı.

Askeri darbe girişimi sonrasında ülkemizin diğer illerinde olduğu gibi Olağanüstü Hal ilan edilen Hatay’da KHK ile bugüne kadar 1 adet okul, 6 adet yurt, 33 adet dernek ve 1 adet vakıf kapatıldı.  Kapatılan bu kurumlara ek olarak Hatay Valiliği kararıyla da 12 adet Eğitim Kurumu, 7 adet dernek ve 1 adet vakıf kapatıldı.

 


Bu haber 1635 defa okunmuştur.

HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım