21-08-2017 13:47 GÜNDEM

Gazeteci Cemiyeti Başkanlarını Göreve Çağırıyoruz:

“Gazetecilik mesleğini içerisinde yer aldığını bazı zevatlar, serseriler, kendini bilmezler siyaset kurumundan, STK’lardan, iş adamlarından nerede ne bulurlarsa hemen bir vampir gibi kan emme politikasını güden kendilerine böyle bir yol çizen tipler var...

Gazeteci Cemiyeti Başkanlarını Göreve Çağırıyoruz:

“Gazetecilik mesleğini içerisinde yer aldığını bazı zevatlar, serseriler, kendini bilmezler siyaset kurumundan, STK’lardan, iş adamlarından nerede ne bulurlarsa hemen bir vampir gibi kan emme politikasını güden kendilerine böyle bir yol çizen tipler var.”

Onuncuköy-Haber/Yorum: Son zamanlarda yerel basına yapılan saldırılar arttı. Çalışanlar hak etmedikleri şekilde suçlanıyor. Kumpasçı, entrikacı, aba altından sopa gösterip tehdit ederek maddi çıkar sağlamakla şeklinde yapılan suçları/saldırıları Onuncuköy Gazetesi ailesi olarak kabul etmiyoruz.

Bu saldırıları bizim kabul etmememizin fazla anlamı yok. Mesleğin etik değerlerini, kamudaki saygınlığını korumak ve savunmakla görevli meslek kuruluşu olan Gazeteciler Cemiyetlerinin suçlamada bulunan kişileri kınamalı ve mahkemeye vermeliydi.

Antakya’da bulunan üç gazeteciler cemiyetinin başkanlarından kınama açıklaması gelmediği gibi, bu açıklamalara karşı ortak bir tavır konması için basın camiasına çağrı yapılmadı.

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç, konuk olduğu Mazman Medya Grup Radyo Programınında yerel gazeteciler ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Başkan Atıç; “Gazetecilik mesleğini gerçekten hakkı ile yapan, evine helal ekmek götürmek derdinde olan gazeteci arkadaşları tenzih ederim. Ama bu mesleğin içerisinde yer aldığını sanan bazı zevatlar, serseriler, kendini bilmezler siyaset kurumundan, STK’lardan, iş adamlarından nerede ne bulurlarsa hemen bir vampir gibi kan emme politikasını güden kendilerine böyle bir yol çizen tipler var. Bunlarla ilgili bu güne kader boyun eğmedik eğmeyeceğiz de. Çünkü bizler partimizi suiistimal ettirecek hareketler içerisine giremeyiz” dedi.

AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç başta olmak üzere “içerisinde yer aldığını sanan bazı zevatlar, serseriler, kendini bilmezler” suçlamasında bulundukları gazetecilerin adlarını açıklama çağrısı yapıyoruz.

Sayın Atıç iktidar partisinin il başkanıdır. Elinde iktidarın gücü vardır. Gazetecilerin davranışıyla ilgili bizim bildiğimizden birçok daha fazla bilgi vardır. Bu nedenle gazetecilere yaptığı saldırıyı, suçlamayı önemsiyoruz. Korkak olmadığını da biliyoruz. Bilmesini istediğimiz suçladığı gazetecilerin adlarını açıklama yürekliliğini göstermezlerse kendilerine “müfteri” olarak suçlayacağız.

Ey basın camiasının büyük başkanları… AK Parti Hatay İl Başkanı Ahmet Atıç’ın suçlamaları nasıl değerlendirdiğinizi merak ediyoruz. Sessiz kalarak onurumuzun ve saygınlımızın aşınmasına izin vermeyin. Bunu sizlerden beklemek gazeteciler olarak hakkımız. 


Bu haber 479 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım