22-08-2017 15:02 GÜNDEM

GAZETECİLERE SALDIRI DEVAM EDİYOR!

AK Parti İl Başkanı Atıç’tan sonra, HESOB Başkanı Teksöz: “ŞANTAJCI SÖZDE GAZETECİLERİ KOVUN GİTSİN”

GAZETECİLERE SALDIRI DEVAM EDİYOR!

AK Parti İl Başkanı Atıç’tan sonra, HESOB Başkanı Teksöz:

“ŞANTAJCI SÖZDE GAZETECİLERİ KOVUN GİTSİN”

Onuncuköy/Haber-Yorum: Antakya yerel basında çalışan gazetecilere yönelik onur kırıcı saldırılar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç’ın katıldığı bir radyo programında başlattığı onur kırıcı saldırı Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz’ün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklama ile yeni bir boyut kazandı. İlimizin en büyük sivil toplum örgütü, binlerce esnafın sözcüsü olması nedeniyle Sayın Teksöz’ün yaptığı saldırıyı önemsiyoruz.

Onuncuköy Gazetesi ailesi olarak başta AK Parti İl Başkanı Atıç olmak üzere Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz’ün açıklamalarında muğlak ifadelerden çıkıp isimlendirmelerini istiyoruz.

Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada “şantajcı sözde gazetecileri konun gitsin” ifadesi öne çıkıyor. Bu ifade Antakya yerel basında çalışan gazetecileri töhmet altında bırakmaktadır. İfadeyi okuyanların zihinlerinde farklı yorumlara, çağrışımlara neden oluyor. Başkanın geçen zamanda sözüne ettiği gazetecilerle nasıl bir ilişkisi olmuştur? Ne tür pazarlıklara girmiştir? Daha önce girdiği “al takke ver külah” ilişkileri vardı da, sözünü ettiği ilişkilerde gazetecilerin ölçüyü kaçırmasıyla feveran mı ediyor? Bu sorularımızı açık yüreklilikle cevap vermelidir. Önemle kendisinden rica ediyoruz, sözünü ettiği gazetecilerin isimlerini açıklamalıdır. Bu yüreğin kendisinde olduğunu biliyoruz. Ve takipçisi olacağız.

Onuncuköy Gazetesi ailesi olarak bu saldırılar bizi çok üzüyor. Asıl üzen noktaysa Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz’ün sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamasının altına bazı gazetecilerin yorumlar ekleyerek başkanın açıklamalarını katılmalarıdır. Bu meslektaşlarımızdan şu bekliyorduk. Sayın Teksöz’ün yorumunu katılmak yerine, kast ettiği “şantajcı sözde gazetecileri konun gitsin” sözüne açıklık getirmesi, sözde gazetecilerin isimlerini açık yüreklilikle yazması çağrısı yapmalarıydı.

AK Parti İl Başkanı Ahmet Atıç’ın ve Hatay Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birlik Başkanı A.Kadir Teksöz’ün açıklamalarının takipçisiyiz.


Bu haber 468 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım