21-08-2017 13:44 GÜNDEM

HATAY'DAKİ PARAVAN DERNEKLER TERÖR ÖRGÜTLERİNE FİNANS SAĞLIYOR

Batılı yardım kuruluşlarının “paravan” dernekler kurmak suretiyle Türkiye aleyhindeki çalışmalara finans sağladığı belirlendi...

HATAY'DAKİ PARAVAN DERNEKLER TERÖR ÖRGÜTLERİNE FİNANS SAĞLIYOR

Batılı yardım kuruluşlarının “paravan” dernekler kurmak suretiyle Türkiye aleyhindeki çalışmalara finans sağladığı belirlendi...

Hatay, Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis’te yardım dernekleri kuruluyor. Bu derneklere yurt dışından milyonlarca TL “bağış” adı altında para yatırılıyor. Bu para daha sonra dernekten nakit çekiliyor ve terör örgütlerine maddi destek sağlamakta ve Türkiye aleyhindeki faaliyetlerin fonlanmasında kullanılıyor. Misyonunu tamamlayan paravan dernekler ise kuruluş nedeni olarak gösterilen hiçbir yardım faaliyetinde bulunmaksızın kapatılıyor. Bu şekilde çok sayıda kurulup kapatılmış dernek bulunduğu belirtildi.

BAĞIŞ OLARAK GİDEN PARA YARDIM OLARAK DÖNÜYOR!

2011 yılından bu yana Suriye krizini görmezden gelen ve yaşanan insanlık dramına karşı kılını kıpırdatmayan batılı ülkeler, “Suriyelilere yardım” faaliyetlerini ise Türkiye aleyhindeki çalışmalar için kullanıyor. Halen insani çalışmalar adı altında bölgede çok sayıda yabancı ajan varlık gösteriyor. Bu ajanların Türkiye’de yürüttüğü faaliyetlerin finansmanı ise yine yardım bahanesiyle sağlanıyor. Ajanlar kullanılabileceği düşünülen dernekleri tespit ediyor.

ANLAŞMA BEDELİ 100 BİN TL’YE

Bu derneklere gazeteci ya da sağlıkçı adı altında ajanlar sokuluyor. Bu ajanlar da dernekle gerekli anlaşmayı sağlıyor. Bu derneklerin hesaplarına insani yardım kapsamında yüklü miktarda para yatırılıyor. Bu para dernekten nakit olarak alınıyor. Paranın yattığı dernek, Suriyelilere okul bağışı, gıda ve hijyen yardımı kılıfı altında makbuz kesiyor ve işlem bir süreliğine yasal hale getiriliyor. Bu işbirliği karşılığında da derneğe para ödeniyor. Kısa süre sonra bu hayali para transferi anlaşılacağından bu dernekler kısa süre sonra kimi Suriye’ye taşındıkları yalanıyla kimi başka bahanelerle ortadan kayboluyorlar. Ajanlar, eğer para transferinde kullanabilecekleri bir dernek bulamazlarsa da devreye paravan dernekler giriyor. 100 bin TL karşılığı anlaşılan kişilere dernek kurduruluyor ve para girişi tamamlandıktan sonra misyonunu tamamlayan dernek kapatılıyor.

TÜRKİYE’YE KARŞI KULLANILIYOR

Paravan ajanlar vasıtasıyla Türkiye’ye sokulan bu kara paranın terör örgütlerine para aktarımı ve Türkiye aleyhtarı faaliyetlerin fonlanmasında kullanılıyor. 


Bu haber 1310 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım