21-06-2017 14:27 GÜNDEM

RÜZGÂR ENERJİ SANTRALİ’NE TEPKİLER SÜRÜYOR

İlçemizde çoğalan Rüzgar Enerji Santrali'ne (RES) tepkiler sürüyor. EHDAV Başkanı Yardımcısı din kanat önderi Şeyh İbrahim...

RÜZGÂR ENERJİ SANTRALİ’NE TEPKİLER SÜRÜYOR

İlçemizde çoğalan Rüzgar Enerji Santrali'ne (RES)  tepkiler sürüyor.  EHDAV Başkanı Yardımcısı din kanat önderi Şeyh İbrahim Temam, Özellikle (RES)şirketlerine kendi elleri ile yada babasından aldığı miras ile emek nuru yetiştirdiği zeytinlikleri kendi ve ailesini düşünmeden birkaç kuruş uğruna bunlara satması bizleri çok üzmektedir.” dedi.

BABASINDAN ALDIĞI MİRAS İLE EMEK NURU YETİŞTİRDİĞİ ZEYTİNLİKLERİ KENDİ VE AİLESİNİ DÜŞÜNMEDEN BİRKAÇ KURUŞ UĞRUNA BUNLARA SATMASI BİZLERİ ÇOK ÜZMEKTEDİR”

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı nın yenilenebilir Enerji Kanunu nu devletin rüzgâr gücü kapasitesini yükseltme hedefinin olması güzel devlet bütçesine katkı yapar ama bunu doğaya tabiata yerleşim yerlerine turizme ve dini mekânlara zarar vermeden yapılması gerektiğinin kanısındayım Allah u teala bu dünya yı güneşi yıldızları dağları ovaları insanlar için yarattığını söylüyor. Tabii ki Allah bilimi ve bilim insanlarını çok övdüğünü teknolojinin iyi bir şekilde kullanılması gerektiğini söylerken bunu insanlar için zarar vermekten kaçınılmasını da söylüyor. Çünkü Allah insanı yarattığı şeylerin en üstünü olarak yarattı ona değer verdi. Biz de insan olarak Allah ın üstün kıldığı değer verdiği bu insanın kıymetini değerini bilmemiz gerekir. İnsanın rahat huzurlu yaşaya bilmesi için doğaya tabiata ihtiyacı var bu ihtiyacını karşılaya bilmesi için sesten, gürültüden çevre kirliliğinden uzak kalması gerekir.  Şuan da yapılan tribünlerin yani rüzgâr enerji santrallerin (RES)yerleşim alanlarımızın içine sokulması ve giderek çoğalması bizim yaşam standartlarımızı bozuyor .(RES) in yerleşim alanlarından uzak tutulması ağaçlandırma yapılmamış olan yerlerde yapılması insana ve insan yaşamına saygılı olunması gerekir.  Özellikle (RES)şirketlerine kendi elleri ile yâda babasından aldığı miras ile emek nuru yetiştirdiği zeytinlikleri kendi ve ailesini düşünmeden birkaç kuruş uğruna bunlara satması bizleri çok üzmektedir. 


Bu haber 618 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım