14-06-2017 14:15 GÜNDEM

Tutuklu Eski Albay: Fetö İki Yüzlü Bir Örgüt

HATAY'da 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY ile işbirliği halinde oldukları belirlenen, aralarında yüksek rütbeli subay ve polis...

Tutuklu Eski Albay: Fetö İki Yüzlü Bir Örgüt

HATAY'da 15 Temmuz'daki darbe girişimi sırasında FETÖ/PDY ile işbirliği halinde oldukları belirlenen, aralarında yüksek rütbeli subay ve polis amirlerinin de bulunduğu 39'u tutuklu 44 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tutuklu yargılanan ihraç edilen Albay Necmi Eroğlu, "FETÖ iki yüzlü bir örgüt. Bir yüzü hayır işlerinde, diğer yüzü kriminal bir suç örgütü" dedi.

Bastırılan darbe sırasında 'Hatay Sıkıyönetim Komutanı' olarak belirlenen ve sonradan ihraç edilip tutuklanan dönemin 39. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Hasan Polat ve diğer sanıkların tahliye istemleri kabul edilmedi.

Hatay 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada ifade veren, tutuklu sanık ve dönemin 121. Serinyol Er Eğitim Alayı komutanı olan, Hatay'daki görevine de 15 Temmuz darbe günü başlayıp sonra da ihraç edilen Albay Necmi Eroğlu ifadesinde "FETÖ hayatımı mahfetti" diyerek şunları söyledi:

"FETÖ iki yüzlü bir görgüt. Bir yüzü hayır işlerinde, diğer yüzü kriminal bir suç örgütü. Sonsuz pişmanım. Hayatımı mahfetti. Örgütteki herkesten şikayetçiyim. Daha önce de bütün bildiklerimi anlattım."

Duruşma Eylül ayına ertelendi. 


Bu haber 502 defa okunmuştur.

Etiketler :
HABERE YORUM YAZIN

DİĞER GÜNDEM HABERLERİ
Çok Okunan Haberler
Köşe Yazarları
Anketimize Katılın

Web sitemizi nasıl buluyorsunuz?

İyi
Takip etmekten zevk duyuyorum
İdare eder
Geliştirilmesi lazım