18HADO PROJESİNİ BAŞKAN SAVAŞ BATIRDI.

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü savaş bir yıl önce Hatay da deniz otobüsü seferleri HADO başlatacağım diyerek yaptığı reklam kampanyası ile yeri göğü birbirine kattı. Sözde deniz otobüsü HADO seferleri Beyrut ,Kıbrıs ve Mersin arasında yapılacaktı.
Başkan Savaş Deniz otobüsü satın almak için önce meclisten yetki istedi. Ancak HBB meclisi bu proje ye şüpheli yaklaşıp gemi satın alınmasına izin vermedi.
Aynı HBB meclisi deniz otobüsünün kiralanması için öneri getirince Başkan Savaş bu öneriye balık gibi atladı. Tanıdğı bir şirketten Hado gemisi kiralandı ve İskenderun limanına görkemli bir törenle demirledi. 8 Aydır HADO nun kirasi Hatay Büyükşehir Belediye Bütçesinden ödendi . Bu kira bedelinin aylık üçyüz bin liradan iki milyar dörtyüz bin lira tuttuğu iddia ediliyor. Ancak HADO gemisi Başkan Savaş ve ailesine deniz turları yapmak ve çay kahve içilen bir mekan olarak hizmet verdi. Ve sekiz ay önce kiralanan HADO gemisi dün Başkan Savaş’ın HADO gemisini sahibine iade ediyoruz “ şeklinde ki açıklaması ile rafa kalkmış oldu.
HADO YA SATIN ALINSAYDI, KİME İADE EDİLECEKTİ?
Başkan Savaş ve ekbinin bu işte beceriksiz olduğunu bu işi başaramayacağını yüzüne gözüne bulaştıracağını her ortamda ifade eden AK Parti İl Başkanı İbrahim Güler denizcilik deneyimlerine dayanarak HADO konusunda Başkan Savaş’ı defalarca kamuoyu önünde uyardı.
Limanlarla yapılan hiçbir anlaşama yok dedi.
Samandağ da gümrük sahası yok dedi, Mersin limanı ile yapılmış bir görüşme yok dedi.
Beyrut ve Kıbrıs limanları ile imzalanmış bir anlaşama yok dedi.
Dolaysıyla HADO bu seferlere başlayamaz dedi.
Ve ne kadar haklı olduğu şimdi ortaya çıkmış oldu.
HADO PROJESİNİN FİYASKO olacağını aylar önce yazdığımızda herkes bıyık altından gülüyordu. Ama üzülerek ifade edeyim ki haklı çıktık.
HADO Gemisi trilyonlarca liralık bir dış kredi ile satın alınmış olsaydı bu gün kime iade edilecekti diye soran denizcilik sektörü uzmanları HADO satın alınmış olsaydı bu gün kimseye iade etme şansı yoktu ama HBB Belediyesi tarihinin en büyük zararına uğrayacaktı ve gemi çürümeye terk edilmiş olacaktı iddiasında bulundular.
Dolaysıyla Hatay Turizmini kalkındıracağım şeklinde kuyruklu yalanlarla Hatay kamuyu bir yıl süre ile kandırıldı ve büyük bir zararla HADO projesi Başkan Savaş’ın beceriksizliği ve iş bilmezliği yüzünden rafa kalkmış oldu.
EXSPO VE GASTRONOMİ projeleri de benzer bir akıbete uğrar ise hiç kimse şaşırmasın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı Giriniz