İSKENDERUN CHP YİNELEDİ “SAĞDAN DEVŞİRME ADAY İSTEMİYORUZ.”
İskenderun CHP İlçe Başkanı Yusuf Mansuroğlu Teşkilat Binasında İskenderun Belediye başkan aday adayları Dr. Yılmaz Şahutoğlu, Dr. Muhsine Korkmaz, Öztürk Çolak, Av. Nalan Akkülah, Bülent Bozdoğan ve İsmet Parlar’ı da yanına alarak açıklama yaptı.

Yusuf Mansuroğlu;  Belediye başkan adayı belirlemeyle ilgili aldıkları yönetim kurulu kararını  
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve Hatay milletvekilleri ilettiklerini ve Kararın “İskenderun’da aday tespitinde Kesinlikle Sağdan Devşirme Aday İstemiyoruz” Şekilde olduğunu söyledi.

Bu kararı hem il hem genel merkeze faksladıklarını ve bununla yetinmeyerek ardından da Ankara’ya gittiklerini aktaran Yusuf Mansuroğlu “Hatay milletvekillerimiz ve parti yöneticilerimiz ile birlikte görüştük. Hazırladığımız dosyamızı verdik. Birilerinin ifade ettiği gibi hiçbir aday adayı arkadaşımızı da bunun içine koymadık. Kesinlikle hiçbir adayımızı öne çıkartacak ibaremiz olmadı. İskenderun’un gerçekleri ortada, aday olan arkadaşlarımızın hangisi olursa olsun örgüt olarak, yönetim olarak sizlerle beraber dimdik arkasında duracağımızı ifade ettik. Ama bunun kesinlikle tüm arkadaşlarımıza eşit yarışma zemininin oluşturulması için bir ön seçim veya eğilim yoklaması yapılmasını ilettik” diye konuştu.

Genel Başkan Kılıçdaroğlu’na İskenderun hakkındaki görüşleri aktarıp, düşüncelerini alarak bir istişarede bulunduklarını da sözlerine ekleyen Mansuroğlu “Burada hizmet yaparken ayrım yapmayan kentin tüm katmanlarıyla, dinamikleriyle beraber bu kenti yönetecek bir belediye başkanına ihtiyacımız var. O işi yapacak arkadaşlarımız aday adaylarımız burada ben kendileri ile gurur duyuyorum. Göğsümü gere gere söylüyorum  CHP’de bu işi yapacak aday adayları arkadaşlarımız aramızda. Hiç kimse öküzün altında buzağı aramasın. Bu partinin sağdan transfer edilmiş, bu kenti birbirine kırdıracak, kaldırımları sokakları çetelere teslim edecek halkı ikiye bölecek ve bu anlamda kenti pankartlarla dolaşacak belediye başkan adayına ihtiyacı yok. Değerlerimiz burada” şeklinde konuştu.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı Giriniz