Mobilya fuarına büyük ilgi..
Tamamı Hataylı firmalardan oluşan ve Hatay’da üretilen çoğunluğu el yapımı mobilyaları sergilemek üzere görücüye çıkarılan Hatay Mobilya Fuarı, Merkez ilçe Antakya Fuar alanında başladı.
Hatay Valiliği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Antakya Ticaret Borsası, Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Hatay Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği ile birçok ilgili kurum ve kuruluşun desteğiyle 5 bin metrekare alanda açılan fuarda bu yıl 40 firma stant kurdu.
Fuarın ev sahipliğini yapan, Hatay Mobilyacılar Odası Başkanı Mehmet Ali Yapar açılış konuşmasında Hatay’da kalıcı bir fuar alanı yapılması gerekliliğini gözler önüne sererek “ Mobilya sektörü çok önemli, çünkü tamamen yerli ham madde kullanan tamamı yerli bir sektör. Ülke genelinde de yüz binlerce kişiye istihdam sağlayan bir sektör. Mobilyacılık ihracatta 2 milyar dolarlık bir paya sahip. Bu rakam toplam ihracatımızın yüzde 1’ine denk geliyor. Hedefimiz bu rakamları daha yukarılara çıkarmak bunu başarabilmemiz için Hatay’ın dinamiklerinden destek bekliyoruz.
Hatay, bir çok konuda bir çok ilden daha önde, bunları göz önüne sermemiz ve ayrıcalıklı olduğumuzu en iyi şekilde gösterebilmemiz için acil olarak kalıcı bir fuar alanına ihtiyaç vardır. Bu hassas konuya acil kalıcı çözümler bulunması gerekmektedir” dedi.
Açılış konuşmalarının ardından açılışı gerçekleştiren ve fuardaki stantları gezen protokol üyeleri, mobilyalar hakkında üreticilerden bilgiler aldı.Fuar 28 Ekim akşamına kadar açık kalacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu yazınız!
Adınızı Giriniz