Perşembe, 21 Ocak 2021
.
.
Gündem

Bakan Kasapoğludan Kaşıkçıya cevap | Onuncu Köy Gazetesi

Tarih
309 Toplam Gösterim
Bakan Kasapoğludan Kaşıkçıya cevap | Onuncu Köy Gazetesi

Bakan Kasapoğlu, Milletvekili Kaşıkçı’nın önergesini yanıtladı

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı’nın, ilimizdeki öğrenci yurtlarının ve spor tesislerinin depreme karşı dayanıklılık durumunu önerge ile Gençlik ve Spor Bakanlığı’na sordu.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Milletvekili Kaşıkçı’nın soru önergesine verdiği yanıtta, ilimiz genelinde öğrenci yurtları ve spor tesislerinin deprem yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapıldığı ve herhangi bir problem olmadığını bildirdi.

Bakan Kasapoğlu, önergeye yanıt olarak şunlara değindi: “Tüm illerimizde olduğu gibi Hatay ilimizde de Bakanlığımıza ait yurtlarımız gençlik ve spor tesislerimiz Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda inşa edilmekte olup bakım ve onarımları düzenli olarak yapılmaktadır. Yıkımına karar verilen ömrünü tamamlamış tesislerimiz ise yıkılarak modern, günümüz şartlarına ve engellilerin ulaşımına uygun tesisler olarak yeniden inşa edilmektedir.

Bununla birlikte, Bakanlığımıza dair tüm yurtlarımız ile gençlik ve spor tesislerimiz, Elazığ depreminde de görüldüğü üzere, yaşanabilecek depremler sonrası rezerv ve barınma alanı ihtiyacını karşılamak amacıyla tüm vatandaşlarımızın kullanımına açıktır.” dedi Halit BASIK