Cuma, 23 Nisan 2021
.
.
Gündem

Telaşa Gerek Yok, Başkan SAVAŞ Doğrusunu yapar.

Kimlik Meselesinin Test Sonucu Bekleniyor Neden mi? Murat GENÇOĞULLARI yazdı..!

Tarih
703 Toplam Gösterim
Telaşa Gerek Yok, Başkan SAVAŞ Doğrusunu yapar.

Kimlik Meselesinin Test Sonucu Bekleniyor

Neden mi? Murat GENÇOĞULLARI yazdı..!

CHP’nin Hatay’da Büyükşehir Belediye seçimlerini almak için oy birliği yetmez. Hatay’daki Sol seçmen de, kendi oylarının firesiz alınması durumunda dahi, seçimi kazanmaya yetmeyeceğini, mutlak suretle sağ seçmen desteği gerektiğini biliyor. Zaten seçim sonuçları bize bunun böyle olduğunu çok açık bir şekilde göstermiştir. Lütfü SAVAŞ’la seçim alan CHP, bu sonucun Lütfü Savaş’ın beraberinde getirdiği oylarla sağlandığını, seçim sonuç tablosunda iki kez görmüştür.

Buradaki sonucun diğer bir tahlili de, CHP’nin seçim kazanmasının kendi başarısı olmadığı fakat CHP’nin elde ettiği “psikolojik üstünlük” olduğu söz konusudur.

CHP seçmeni Mehmet ÇAPARALİ üzerinden yürüttüğü tartışmanın asıl sebebinin ne olduğunu anlamak için söylenenlere değil, ne söylenmek isteniliyor? diye bakmak gerekir. Çünkü bu konu kendi içinde psikolojik ve sosyolojik sebepler barındırıyor. CHP’ye koşulsuz oy veren kitle, AK Partiden gelen birini Başkan seçtirmiş olmanın bir kredisi olup olmadığını, kimlik meselesi ile ambalajlanarak bir yaptırıma dönüşüp dönüşmeyeceği test etmek istemektedir. Lütfü SAVAŞ bu meseleyi anlayabilecek bir bilgi birikimine sahiptir.

Hiçbir idareci kimlik tartışması üzerinden, personel üzerinde bir tasarrufta bulunmaz. Zira sonuçları toplum üzerinde, kötü anılacak bir emsal niteliği oluşturur. Buna hiçbir idareci sebep olmak ve kimlik tartışmasının tarafı olmak istemez. Bu tartışma sağduyu ile soğumaya bırakılmaması durumunda, partiden istifa etmek dahil, masadaki diğer seçenekler devreye sokulur. Bu tür makamlarda oturan her kim olursa olsun aynı şeyi yapmak zorundadır.

Vatandaşın kimlik meselesi üzerinden bir Belediye Başkanını sınaması, o şehrin kalitesini ve marka değerini arttırmaz. Bu kentte yaşayan ve memleketini seven her birey; kurumların içinde görevlendirilmiş kişilerle ilgili bir değişiklik talebi yerine, belediyecilik hizmetlerinin arttırılmasını talep etmesi gerekir.

Bizim için önemli olan kurumlardaki kişi ve kişiler değil, aldığımız hizmetlerin kalitesi olmalıdır. Bir vatandaş olarak yapmamız gereken, hak ettiğimiz hizmeti talep etmek ve bu kentin daha yaşanabilir bir şehir olması için hassasiyet göstermektir.

Bu şehrin bu tartışmalarla kaybedecek vakti yok, memleketin çözüm bekleyen tonlarca sorunu var.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE
adscode